Studio Fit

Masaż

LECZNICZY

Masaż

Sposób wykonywania, który przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności. Znajduje zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii czy pediatrii. W trakcie masażu leczniczego techniki, akupresura lub bańka chińska dobierane są w oparciu o potrzeby i stan zdrowia pacjenta. Zwykle zaleca się serię 10 zabiegów co 2 – 3 dni.

 KLASYCZNY

Masaż klasyczny

Oparty na ruchach manualnych działających powierzchniowo na skórę oraz głębiej położone tkanki mięśnie i stawy. Jego cele mogą być lecznicze, relaksujące lub pobudzające. Może mieć działanie: przeciwbólowe, poprawiać przepływ krwi i limfy i odżywienie tkanek. Poprawia wygląd skóry, która staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, regeneruje i rozluźnia mięśnie.

 LIMFATYCZNY

Masaż -limfatyczny

Masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny) nie ma wiele wspólnego z tradycyjnym masażem. Podczas zabiegu udrażniane są węzły chłonne, a następnie naczynia limfatyczne poprzez zastosowanie specjalnych technik manualnych. Masaż przyniesie ulgę osobom uskarżającym się na obrzęki i zmiany skórne, które często są skutkiem zaburzeń w krążeniu limfy. Drenaż zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kończynach dolnych, dlatego pozwala pozbyć się tzw. efektu zimnych (lub ciężkich) stóp. Z dobrodziejstw drenażu możemy  także korzystać gdy chcemy oczyścić nasz organizm i wspomóc odchudzanie.

WSPOMAGAJĄCY ODCHUDZANIE

Masaż -limfatyczny-300x200

Masaż z użyciem kremu wyszczuplającego kompleksem antycellulitowym, który doskonale ujędrnia i uelastycznia skórę, zmniejsza objawy cellulitu i zapobiega powstawaniu rozstępów. Poprawia mikrokrążenie, rozbija złogi tłuszczu w komórkach i wspomaga tym samym usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Modeluje i wyszczupla nogi, usuwa bóle mięśni, obrzęki nóg i stóp. Dzięki temu brzuch i pośladki staja się lepiej wymodelowane i jędrniejsze, a skóra sprężysta.

 

 PLECÓW I KARKU

Masaż PLECÓW I KARKU

Masaż rozluźnia mięśnie pleców i karku, usuwa bóle okołokręgosłupowe. Szczególnie wskazany przy przeciążeniach statycznych (poprzez pozycję) czy dynamicznych (dźwiganie). Uwalnia skumulowane napięcia i stres. Działa odprężająco i tonująco na mięśnie grzbietu.

 RELAKSUJĄCY

Masaż

Spokojne techniki, płynne ruchy oraz łagodna muzyka relaksują i rozluźniają mięśnie i rozładowują stres. Masaż relaksacyjne jest szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. Skóra stajelepiej ukrwiona i gładsza, a całe ciało odprężone i zrelaksowane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress