Studio Fit

Fizjoterapia i masaż

Rehabilitacja dorosłych:

Rehabilitacja Fizjoterapeuta Marcin UrbańskiRehabilitacja Fizjoterapeuta Marcin UrbańskiRehabilitacja Fizjoterapeuta Marcin Urbański

  • schorzenia i dolegliwości bólowe kręgosłupa
  • schorzenia i dolegliwości „odkręgosłupowe”(rwa kulszowa, rwa udowa, rwa ramienna)
  • rehabilitacja neurologiczna
  • zespół mięśnia gruszkowatego
  • inne
  • schorzenia i dolegliwości bólowe stawów
  • dolegliwości mięśniowe
  • zmiany zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa
  • usprawnianie przed i po zabiegach operacyjnych
  • usprawnianie po urazach i wypadkach

Rehabilitacja dzieci:Rehabilitacja Fizjoterapeuta Ewa UrbańskaRehabilitacja Fizjoterapeuta Ewa Urbańska

 

Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem metod rehabilitacyjnych jak: PNF, FITS, Terapia wad postawy i skolioz wg Białek i kinesiotapingu.

Zajęcia obejmują diagnostykę fizjoterapeuty, terapię ruchową oraz instruktaż ćwiczeń do domu.

 

Zapraszamy dzieci z: MAK_20121125_0085

• z wadami postawy;
• z wadami stóp;
• ze skoliozą;
• z problemami neurologicznymi – m. in. dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym i zespołami genetycznym

 


Regeneracja powysiłkowa

Masaż pneumatyczny

Urządzenie wykorzystuje przesuwającą się falę uciskową umożliwiającą kompresyjny drenaż limfatyczny. Powstają delikatne, rytmiczne fale uciskowe. Pneumatyczny masaż uciskowy jest pozytywnie postrzegany przez pacjentów, jako bardzo przyjemny i skuteczny sposób leczenia. W objętych masażem okolicach pojawia się uczucie ulgi.

Wskazania:

– niewydolność żylna, sinica kończyn – akrocyjanoza
– neuropatia, neuralgia
– choroba niedokrwienna kończyn dolnych
– angiopatia cukrzycowa
– przewlekłe obrzęki
– choroba zwyrodnieniowa stawów – artroza
– dna moczanowa, zapalenie wielostawowe
– otyłość, cellulit, obrzęk tłuszczowy, po zabiegu liposukcji
– zaburzenia troficzne skóry
– onkologia – po ablacji, usunięciu węzłów chłonnych, radioterapii
– opieka pourazowa – rozległe blizny, reabsorpcja po zranieniu
– zapobieganie powstawaniu żylaków
– zespół ciężkich nóg
– detoksykacja
– poprawa odżywienia skóry
– rekonwalescencja po unieruchomieniu
– tenalgia – “łokieć tenisisty”, “kolano skoczka”
– regeneracja – poprawa metabolizmu kwasu mlekowego

 


Fotel NIRE

Infekcje wirusowe i przeziębienia. Problemy z kręgosłupem, migreny, bóle reumatyczne. Powiedz im STOP! – NIRE to unikalny fotel dostarczający do organizmu ciepło dalekiej podczerwieni FIR.

Terapia ciepłem FIR (Far Infra-Red) wspomaga funkcje narządów i naczyń krwionośnych w całym ciele. Usprawnia:

  • proces dostarczania tlenu do każdej komórki,
  • produkcję białek działających jako mechanizm obrony biologicznej,
  • produkcję tlenku azotu, który reguluje ciśnienie tętnicze krwi, hamuje zlepianie się płytek krwi,
  • oraz wpływa na motorykę przewodu pokarmowego, na ośrodkowy układ nerwowy poprawiając pamięć a przede wszystkim bierze udział w wielu procesach immunologicznych
  • terapia ciepłem FIR pomaga osiągnąć szczytowa formę i wydajność organizmu

Metody pracy

Pracujemy i prowadzimy terapię w oparciu o uznane na świecie, certyfikowane metody terapeutyczne, których skuteczność jest potwierdzona badaniami naukowymi.


omtOMT – Ortopedyczna Terapia Manualna wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth.

Bogaty zasób technik do badania  i leczenia np. tkanki nerwowej, mięśni, stawów, krążków międzykręgowych i więzadeł. Testy kontrolne pokazują, czy stan tych tkanek się poprawia. Rodzaj uszkodzonej tkanki warunkuje sposób podejmowanego oddziaływania manualnego – specyficznych technik stawowych (mobilizacje i manipulacje), mięśniowych (masaż funkcyjny i poprzeczny) i neuromobilizacji w przypadku patologii w obrębie układu nerwowego.


pnfPNF – Proprioceptive Neuromuscular Facilitation

Celem metody PNF jest reedukacja lub odtworzenie funkcji ruchowej, która została utracona bądź zaburzona w wyniku choroby lub urazu. Holistyczne podejście do pacjenta – globalne spojrzenie na pacjenta a nie na uszkodzoną strukturę uwzględnia możliwości i potencjał pacjenta. Metoda PNF jest bezbolesna i przyjazna dla pacjenta praca. Proces rehabilitacji                                                     odbywa się na poziomie czynnościowym, strukturalnym i społecznym.


igłoIgłoterapia sucha

Dry Needling (sucha igłoterapia ) jest mało inwazyjną metodą leczenia bólu polegającą na nakłuciu bolesnych punktów, które mogą być zlokalizowane praktycznie w każdym mięśniu ludzkiego ciała. Nakłucie to ma na celu likwidację tzw. punktów spustowych mięśniowo-powięziowych będących najczęstszą przyczyną występowania bólu i innych dysfunkcji (np. zaburzeń ruchomości) w układzie mięśniowo-szkieletowym. Jest to jedyna metoda za pomocą której możemy bezpośrednio dotrzeć do źródła bólu.


neuroNeuromobilizacje

Jest terapia manualną, w której działa się bezpośrednio na struktury tkanek nerwowych, aby usprawnić ich elastyczność. Terapia ta ma na celu normalizację procesów nerwowych, a przez to pełniejsze przekazywanie informacji w organizmie i usprawnienie procesów naprawczych. W niektórych przypadkach pozwala na natychmiastową poprawę funkcji i szybszą regenerację podrażnionych tkanek nerwowych. Polega na napinaniu lub uruchamianiu nerwów przez odpowiednie kombinacje ustawień i trakcji.

 

ftmFTM – Funkcjonalny Trening Medyczny

Podstawową zasadą, która obowiązuje w tego typu aktywności jest funkcjonalność ruchu, czyli możliwość jego wykorzystania w życiu codziennym. Każde ćwiczenie musi mieć swoje uzasadnienie funkcjonalne i musi się konkretnie przekładać na najczęściej wykonywane przez ćwiczącego ruchy poza salą ćwiczeń. „Oddziel powodujące ból i dysfunkcyjne wzorce ruchowe tam gdzie jest to możliwe aby mieć perspektywę i hierarchie działania”


fitsFITS – Funkcjonalna Indywidualna Terapia Skolioz

Metoda powstała na bazie wielu metod fizjoterapeutycznych, z których wybrano techniki przydatne do terapii wad postawy i skolioz. Kluczowe aspekty metody to indywidualne podejście,  uświadomienie dysfunkcji związanych ze skoliozą, badanie czynności ruchu korekcyjnego, usuwanie barier mięśniowo-powięziowych ograniczających ruch korekcyjny,  budowanie i stabilizacja korekcyjnych wzorców ruchowych, nauka autokorekcji w pozycjach funkcjonalnych i czynnościach dnia codziennego.


kinesioKinesiotaping

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plaster nie ogranicza ruchów, rozciąga się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, odporny na działanie wody i umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. Wskazania: ból, Nadwyrężone i zbyt napięte mięśnie, zapobieganie kontuzjom, skurcze, problemy z krążeniem i  inne


Co leczymy?

Ostre lub przewlekłe zespoły bólowe stawów, więzadeł, mięśni bądź nerwów.

Celem terapii jest znalezienie pierwotnej przyczyny bólu, normalizacja napięcia tkankowego i zmniejszenie ucisku na struktury. Terapia ma na celu zmniejszenie odczuć bólowych, pobudzenie regeneracji tkanek.

Najczęściej występujące bóle:

  • ból kręgosłupa i bóle odkręgosłupowe np. lumbago, rwa kulszowa, rwa ramienna, bóle karku, dyskopatia;
  • bóle okolicy miednicy i stawów krzyżowo-biodrowych;
  • bóle stawów obwodowych: barkowego, biodrowego, kolanowego, skokowego;
  • bóle głowy, np. napięciowe bóle głowy, migreny;
  • dolegliwości stawów skroniowo- żuchwowych;

Urazy

Uraz struktur pasywnych (stawy, więzadła), aktywnych (ścięgna i mięśnie) lub nerwowych. Celem terapii jest przyspieszenie gojenia struktur objętych urazem, zmniejszenie dolegliwości bólowych, praca nad prawidłową funkcją tkanki i powrót do pełnej aktywności.

Najczęściej występujące urazy:

  • po skręceniach, zwichnięciach;
  • po naderwaniu mięśni, więzadeł;
  • po złamaniach;
  • inne…

Przed i po operacji

Przygotowanie pacjenta do operacji ma na celu skrócenie do minimum czasu potrzebnego do rekonwalescencji po zabiegu. Celem rehabilitacji po operacji jest natomiast przyśpieszenie gojenia tkanek oraz jak najszybszy powrót do prawidłowego funkcjonowania i aktywności pacjenta. Odpowiedni trening motoryczny i aktywna praca ułatwią szybki powrót do zdrowia.

Przygotowanie i rehabilitacja przed i po:

  • artroskopii barku, kolana..;
  • operacji kręgosłupa: lędźwiowego, piersiowego bądź szyjnego;
  • rekonstrukcji więzadeł m.in ACL;
  • złamaniu, po zespoleniu;
  • endoprotezach stawu kolanowego, biodrowego;
  • pomoc w doborze zaopatrzenia ortopedycznego
  • inne…

Masaż leczniczy

Masaż

Sposób wykonywania przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności. Znajduje zastosowanie w profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób z zakresu ortopedii, neurologii, ginekologii czy pediatrii. W trakcie masażu leczniczego techniki, akupresura lub bańka chińska dobierane są w oparciu o potrzeby i stan zdrowia pacjenta. Zwykle zaleca się serię 10 zabiegów co 2 – 3 dni.

 

Masaż klasyczny

Masaż klasycznyOparty na ruchach manualnych działających powierzchniowo na skórę oraz głębiej położone tkanki mięśnie i stawy. Jego cele mogą być lecznicze, relaksujące lub pobudzające. Może mieć działanie: przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, estetyczne. Poprawia przepływ krwi oraz limfy zmniejszając obrzęki, poprawia wygląd skóry, która staje się bardziej dotleniona i ukrwiona, regeneruje i rozluźnia mięśnie.

Masaż limfatyczny

Masaż -limfatyczny

Masaż limfatyczny (drenaż limfatyczny) nie ma wiele wspólnego z tradycyjnym masażem. Podczas zabiegu udrażniane są węzły chłonne, a następnie naczynia limfatyczne poprzez zastosowanie specjalnych technik manualnych. Masaż przyniesie ulgę osobom uskarżającym się na obrzęki, które często są skutkiem zaburzeń w krążeniu limfy. Drenaż zapobiega niewydolności krążenia obwodowego, zwłaszcza w kończynach dolnych, dlatego pozwala pozbyć się m.in tzw. efektu zimnych (lub ciężkich) stóp.

Masaż pleców i karku

Masaż PLECÓW I KARKU

Jest to połączenie masażu leczniczego, klasycznego oraz relaksacyjnego. Ma za zadanie rozluźniać mięśnie pleców i karku, usuwać bóle okolicy przykręgosłupowej. Szczególnie wskazany przy przeciążeniach statycznych (poprzez pozycję) czy dynamicznych (dźwiganie). Uwalnia skumulowane napięcia i stres. Działa odprężająco i tonująco na mięśnie grzbietu.

Masaż relaksacyjny

Masaż

Spokojne techniki, płynne ruchy, olejki eteryczne oraz łagodna muzyka relaksują i rozluźniają mięśnie i rozładowują stres. Masaż relaksacyjny jest szczególnie przydatny po długotrwałym wysiłku fizycznym i psychicznym. Skóra staje się lepiej ukrwiona i gładsza, a całe ciało odprężone i zrelaksowane.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress